top of page

Чарівний світ лялькового театру

Антистрес. Розвиток творчих здібностей. Корисні навички. 

ЕОР укладено відповідно до програми «Театр ляльок», рекомендованої Міністерством освіти і науки України, лист № 1/11-6202 від 11.06.2018»,

автор В.М. Окунь   

Спілкуємось

Співпрацюємо

Творимо

ЕОР
Зразковий художній колектив
ляльковий театр "Добрик"
БДЮТ
Христинівської міської ради
Черкаської обл.
 
КНМУ "ЦПРПП"
Погребняк Ж.В.,
керівник гуртка

Жанна Погребняк

Керівник гуртка, 
автор ЕОР

Гурток «Ляльковий театр» розпочав свою роботу у 2005 році. У 2014 році ляльковому театру «Добрик» було присвоєно звання Зразковий художній колектив. Заняття у гуртку дають унікальну можливість пізнання світу: вчать мислити, бачити, чути, любити; сприяють духовному та гармонійному розвитку дітей, формують художній смак, ознайомлюють з кращими зразками народних, українських та авторських казок, знайомлять з елементами акторської майстерності, сценічних рухів, сценічної мови, вчаться розуміти театральне мистецтво, бути грамотними глядачами.

Зміст

Зміст ЕОР:

Електронний освітній ресурс "Чарівний світ лялькового театру" призначений для забезпечення процесу позашкільної освіти художньо-естетичного профілю, розміщенний у веб-просторі у вигляді різних форматів (відеофільмів, текстів, графічних файлів).

Навчальна програма реалізується в гуртку художньо-естетичного напряму театрального профілю та розрахована на вихованців віком 8-14 років. Програма є професійно орієнтованою. 

Виготовлені ляльки, ширма, декорації, підсвітки, різноманіття форм і характер вистав театру ляльок обумовлено найчастіше національними традиціями, а також специфікою постановних та драматургічних завдань, що стоять перед акторами.

На практичних заняттях вихованці оволодівають прийомами водіння ляльок-рукавичок, вчаться працювати з п’єсою, створюють вистави-мініатюри, виконують вправи на розвиток уваги, зорового сприйняття, координацію рухів та ін. Вашій увазі відеофільми готових вистав та теоретичних матеріалів.

Одне з завдань сучасної позашкільної освіти – виявлення обдарованих (здібних) дітей і творчо розвивати їхні природні таланти у різних галузях. Виховний потенціал технологій навчання і розвитку в творчому колективі позашкільного навчального закладу забезпечує участь у конкурсах.

Види сценічного обладнання та його застосування

Для того, щоб концерт або захід пройшли успішно, необхідно якісне сценічне оснащення. Його поділяють на:

світлове;
звукове;
механічне;
відеопроекційне;
візуальне ( “одяг для сцени”).

Конкурси для виявлення обдарованих вихованців з художньо-естетичного напряму

Розвиток дитячої творчості є одним з найбільш актуальних питань у наш час. Саме театральне мистецтво, яке збуджує фантазію, розвиває смаки, робить життя яскравим, емоційним та багатогранним має унікальні можливості впливу на дитину. Театральне мистецтво є вираженням комплексного художнього погляду на оточуючий світ, його природа синтетична. В ньому поєднанні мистецтво слова, дії, музики, образотворчого мистецтва. Одним із видів театрального мистецтва є театр ляльок.

Конкурси проводяться з метою виявлення та підтримки талановитих і обдарованих дітей та молоді у різних видах та жанрах мистецтва та сприяння подальшому розвитку їх обдарувань, залучення до активної участі у мистецькому житті країни та формування творчої еліти України.

Конкурси, що розміщені нижче, містять номінації "Театральне мистецтво".

гармонія.png
різдво.png
Лисенко.png
кобзар.png
алея зірок.png
сузіря.png
брама.png
скіфи.png

Вислови відомих людей про театр ляльок

Театралізована дія – надзвичайно емоційно насичена, що робить її привабливою для дітей. Відповідає специфіці розвитку її психічних процесів: цілісності та миттєвості сприйняття, легкості уяви і віри в перетворення,  не тільки образного, але і логічного мислення, рухової активності тощо. 

Чуприна Б.В.,

науковець

"Лялькова вистава виховує дитину невимушено, м'яко впливаючи на підсвідомість, не наказуючи, як це робить мама, а через гру, через певні образи та асоціації.."
Коли актор бере участь у створенні образу і виготовленні ляльки, він і під час вистави грає зовсім інакше, тобто не просто веде, переміщує ляльку, куди йому скаже режисер, а живе разом з нею, хвилюється. Саме тому лялька стає зовсім іншою – живою, вміє думати, вирішувати, мислити..”

Дитячий вік – це вік кипучої енергії, активності, великих задумів і справ.

Contact
bottom of page