top of page
158428-2196f3_G1024.png
158428-2196f3_G1024.png

Майбутній будинок творчості - це щоденна приємна втома від творчої праці. О.А.Захаренко

Будьмо знайомі

Сучасний дизайн інтер’єру

Сторінками історії БДЮТ

2022 (1).jpeg
4.jpg

БДЮТ - це позашкільний навчальний заклад, в якому працюють творчі педагоги, справжні майстри своєї справи. Господарями закладу є його вихованці. Якщо ви любите малювати, вишивати, ліпити, конструювати і моделювати, мрієте про екскурсії та туристичні походи, любите природу і дбаєте про неї - наші двері відкриті для вас. Вас з радістю зустрінуть творчі педагоги, для вас відкриються таємниці різних технік декоративно - прикладного мистецтва, ви зможете реалізувати свої літературні, хореографічні, організаторські, дизайнерські та театральні здібності. Запрошуємо до співпраці та бажаємо, щоб наш сайт став помічником для педагогів - позашкільників, порадником для батьків і надійним всезнаючим другом для школярів. Позашкілля - це безмежне поле, яке вимагає стомлюючої, але творчої роботи. Ми працюємо з дітьми, а діти як ті квіти: одним потрібно більше сонця , другим - вологи, а третім - тепла. Цільова програма Будинку дітей та юнацтва: «Від творчого педагога-до творчого гуртківця.» Заклад надає безкоштовні освітні послуги, а також співпрацює з іншими навчальними закладами міста.

Наша історія

Минають роки… Та не переривається живе джерело поколінь. Ось і наш заклад нещодавно відсвяткував свій черговий ювілей. Чимало подій відбулося за цей час. Але кожен рік, кожна подія, кожна перемога й кожне досягнення не пройшли безслідно, вони вкарбувалися золотими літерами в історію Будинку дитячої та юнацької творчості.        Першою державною позашкільною дитячою установою на теренах Христинівського району став Будинок піонерів, тепер Христинівський районний будинок дитячої та юнацької творчості. Її призначенням було сприяння всебічному розвитку особистості, розвитку масової культурної освіти й трудовому вихованню підростаючого покоління, освоєнню основ професійної майстерності.

foto1.jpg

Христинівський районний Будинок піонерів, було засновано в 1958 році. Заклад відразу ж став центром і координатором виховної та позашкільної роботи. З його появою у піонерії району з'явився своєрідний штаб, в якому було зосереджено керівництво всією позакласною діяльністю і, зокрема, діяльністю піонерських організацій. Будинок піонерів діяв у тісній взаємодії із районним комітетом комсомолу, комсомольськими і піонерськими організаціями шкіл. Заклад організовував навчання комсомольського активу, вожаків, піонервожатих шкіл, голів рад дружин і загонів. Вожаками, піонерськими лідерами, як правило, ставала ініціативна, енергійна, здібна учнівська молодь. Залучали до цього ідейно переконаних молодих людей, що мали зразкову поведінку і відмінні успіхи у навчанні. Ті, хто проходили школу піонерського активу, ставали в подальшому партійними, комсомольськими і піонерськими лідерами. Працівники Будинку піонерів проводили гуртки за інтересами на своїй базі, й при школах. Також проводилися різноманітні районні заходи - семінари, зльоти, конкурси, огляди художньої самодіяльності, змагання. 

Головний важіль розвитку - стимул.   
О.А.Захаренко

slajd2_edited.jpg

   Першим, кому довірили очолити Христинівський Будинок піонерів став Колісніченко Степан Ількович (1958 - 1967). Створений педагогічний колектив був невеликим за своїм складом, але це були напрочуд талановиті, активні, наполегливі, творчі люди, які виховували дітей в дусі культури миру та правової свідомості. Вони зуміли об’єднати дітей в групи за інтересами та творчими здібностями, а в подальшому - не тільки об’єднати, а й удосконалити роботу перших дитячих гуртків (об’єднань).
      Гуртків було небагато та вони зацікавили малечу. На той час працювали гуртки радіосправи, судомодельний, крою та шиття, фотогурток, духового оркестру, струнного оркестру, юних телеграфістів, співочий. 

     Першими керівниками гуртків були Єлагіна Тамара Іванівна, Санєєва Павліна Миколаївна, Датковський Юрій Іванович, Іванов Костянтин Михайлович, Слободяник Володимир Олексійович, Дорошенко Василь Микитович, Главнік Лідія Олександрівна, Мойсеєв Іван Миколайович. 
      Життя Будинку піонерів завжди було невідривним від життя як району, так і в цілому країни: постійні масові заходи, піонерські зльоти, огляди художньої самодіяльності, які здружували юних піонерів.
     Найбажанішим був піонерський зліт, адже на нього потрапити міг не кожний, а тільки найактивніший. Це постійно стимулювало до творчої і активної роботи як дітей, так і дорослих. Зльоти проходили в мальовничих куточках району - Пеніжківський ліс, сосновий ліс с. В. Севастянівка (найактивніша зона проведення піонерських зльотів), Синицький ліс.
       У 1961р. на ряду з існуючими гуртками розпочав свою роботу драматичний та тіньовий театр, керівником якого стала Вовк Лідія Терентіївна.
      А в 1962 р. для малечі Христинівського району відкрилися двері ще двох гуртків - хоровий -керівник Дубіна Григорій Никифорович та танцювальний - Криницький Іван Іванович.
     Враховуючи запити дітей та ріст зацікавлених творчих особистостей Будинок піонерів в 1963 році відкриває знову нові гуртки – ляльковий театр - керівник Смажелюк Юлія Архипівна, Голик Раїса Стахівна.
     А в 1965 році відбувся 1 випуск радіогазети «Піонери Христинівщини» присвячений 8 Березня, - керівник Шевчук Володимир Юхимович.
       

Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники.

Т.Фулпер

        З 14 липня 1967 року по 1 вересня 1974 року директором будинку піонерів працювала Власюк-Грабовенко Олена Анатоліївна. Напрямок піонерської роботи здійснювався під девізом: «Сяйте ленінські зірки», також надавалася методична допомога школам району. В 1967 році відбувся обласний зліт переможців, присв'ячений 50-річчю заснування Радянського Союзу.
   Функціонували такі гуртки: літературний; сольний; фабрика ляльок та іграшок; мальовиків-витівників; лялькового театру; авіамодельний; судно модельний; ракетомодельний; автомодельний; драматичний; прикладного мистецтва; фото та кіностудія; танцювальний; баяністів; домровий; радіотелеграфний; історико-краєзнавчий; біологічний.
     Працювали клуби: "Поляна", "Бригантина", "Мрія", "Аеліта", "Бойові хлоп’ята", "Орля".
   Керівниками гуртків були Слободяник В.О., Бабійчук Олена Василівна, Педанюк Катерина Іванівна, Степанов Феодосій Іванович, Колісніченко Степан Ількович, Максименко В.Є., Власюк Станіслав Борисович, Безсмертний Авксентій Йосипович, Сидорчук Людмила Іванівна. 
      В 1968 році в Будинку піонерів урочисто відзначали 50-річчя ВЛКСМ. Гуртківці автомодельного гуртка Андрійчук Віталій, Федик Сергій, Плахотнюк Костянтин, Понамаренко Федір під керівництвом Безсмертного А.Й. зайняли І місце на обласних змаганнях в 1968 році. Найактивніші піонери драматичного гуртка 1969 р. Марищак Олександр, Янковенко Микола, Колісніченко Петро, Монзелевська Ольга, Михалюк Людмила, керівник - Сидорчук Людмила Іванівна.
       25 травня 1969 року у Великосевастянівському лісі був проведений ХVІ традиційний щорічний піонерський зліт.
    З 1970 року починають свою роботу туристичний гурток, клуб інтернаціональної дружби «Меридіан», гурток філателістів – керівник Мельничук Людмила Федорівна.

slajd3_edited.jpg

До серця гуртківця через захопленість.

О.А.Захаренко

         З вересня 1974 по 1 вересня 1979 р директором Христинівського районного Будинку піонерів була Бойко Ганна Мефодіївна.

   В цей період методична робота закладу зосереджувалася на наданні допомоги школам, старшим піонервожатим в роботі з піонерами та комсомольцями щодо реалізації рішень партійних з’їздів, морального, патріотично-військового виховання молоді. Було започатковано проведення конкурсу вожатих.
        Значна увага приділялася природоохоронній роботі. В школах району працювали виробничі бригади, шкільні лісництва та гуртки юннатів. За активну допомогу і керівництво діяльністю, популяризації їх роботи та за участь учнівської делегацій у виставці на республіканському зльоті Всесоюзної експозиції "Моя Батьківщина - СРСР" та в республіканській експозиції "В країну знань" в 1975 році обласним відділом народної освіти було відзначено роботу всього колективу Будинку піонерів та нагороджено директора почесною Грамотою.

    Гуртки краєзнавців і туристів провели значну роботу і  у 1975 році серед команд області вибороли ІІІ місце по туризму. А в 1976 на військовій спортивній грі «Зірниця» -  ІІІ місце.
  Грунтовна робота проводилася по пропаганді філателії. При Будинку піонерів працював гурток, яким керувала Мельничук Л.Ф.. Пізніше гурток переріс у районне товариство філателістів. За вдалі участі в республіканській і Всесоюзних виставках учнів Христинівського району Всесоюзним товариством філателістів було відзначено роботу директора навчального закладу. 
Також значна увага приділялася естетичному вихованню підростаючого покоління. Члени танцювального колективу, музичного гуртка неодноразово займали призові місця на обласних конкурсах та оглядах художньої самодіяльності.

slajd1_edited.jpg
До знань - через захопленість.

     З 1 жовтня 1979 року по 1985 рік директором Будинку піонерів був Мельничук Анатолій Миколайович. 

         В цей період велика увага приділялася роботі танцювального, туристичного та філателістичного гуртків. Систематично проводилися змагання по тенісу та шахматні турніри. Також проводились традиційні піонерські зльоти.

           Надавалась методична допомога працівникам  піонерського табору «Берізка» с. Велика Севастянівка.

В той період працювало 17 гуртків: «Поштампт дружби», Піонерський актив, Регулювальники руху, Ляльковий театр, Масовиків-витівників, Драматичний, В’язання, Туристи-краєзнавці, Тенісний, Шахматний, Вокальний, Баяністів, Фотогурток, Юні філателісти, Юнати, Сценічні танці, Юні художники.
        Продовжували свою роботу клуби «Аеліта», «Факел», «Глобус», «Поляна», «Меридіан». Керівниками гуртків та клубів були Скарбовійчук Раїса Микитівна, Родіонов Олександр Олександрович, Пличач В.І., Вусатий М.П., Мабіцький Юрій Володимирович, Загородня Людмила Володимирівна, Навроцька Валентина Володимирівна, Сазанська Н.К., Сомик М.І., Бевз П.Я., Лисенко О.Б..
       З 1985 року колектив Будинку піонерів над формуванням і постійним вдосконаленням у школярів естетичних смаків, художніх і творчих здібностей. В цей час починає починає працювати хоровий гурток. Цікаво проходили свята, новорічні карнавали. Гучно пройшов піонерський збір шкіл району, присвячений XXVI з’їзду КПРС. Змістовно проходили навчання піонерських дружин.
      Багато зусиль Анатолій Миколайович доклав до реконструкції навчального закладу.

У Будинку творчості гуртківці мають почуватися, як у батьківській хаті. О.А.Захаренко
Рачинська В.І., директор БДЮТ.jpg

   З 20 лютого 1986 року колектив Будинку очолила Валентина Іванівна Рачинська. На цьому відповідальному посту вона пропрацювала до 15 вересня 2023 року. За її внесок у розвиток БДЮТу, позашкільної освіти громади та за багаторічну самовіддану працю, доброту й мудрість Валентина Іванівна є почесним працівником нашого закладу.
  З початку трудової діяльності Валентини Іванівни у навчальному закладі працювали такі гуртки: "Юні швеї", "Умілі руки", "Вокальний", "Духовий оркестр", "Танцювальний", "Туристичний", "Художня вишивка", "Юні політінформатори", "Ляльковий татр", "Масовики-витівники", "Фото", "Шахматний", "Філателія". Керівниками гуртків були: Родіонов О.О., Пличач В.І., Мабіцький Ю.В., Загородня Л.В., Навроцька Л.В.
Продовжилось проведення традиційних зльотів, надавалася методична допомога оздоровчому піонерському таборі "Берізка" с.Велика Севастянівка.

     На базі гуртка "Юні поети" Будинку піонерів навесні 1987 року була створена літературна студія "Зернятко". Очолив студію її засновник, ветеран педагогічної праці, Заслужений вчитель України Віталій Іванович Криницький. (З вересня 2013 року - керівник Н.А.Коваль). За більш ніж 25-річне існування "Зернятко" стало візитною карткою району. Нині в творчому закладі літературній майстерності навчається близько 50 вихованців від 8 до 17 років. Серед них багато дипломантів і призерів обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. У творчому доробку студійців випуск 10 альманахів. Розширила студія за роки і свої територіальні зв'язки, отримавши статус міжрайонної.
     Велика увага приділялась туристичній роботі. Традиційними стали звіти про походи та паспорти маршрутів.
7 травня 1988 року був проведений великий похід, присвячений 66-річчю з дня народження Всесоюзної піонерської організації (керівник гуртка Карчевський Ігор Євгенович).
Велику популярність у 1988 році здобув кіноклуб "Костер", заняття якого відбувалися у кінотеатрі.
Також у 1988 році розпочав свою роботу гурток "Картингісти". Члени цього гуртка стали активними учасниками районних та обласних змагань. У 1990 р з'явився екологічний клуб "Поляна".
А з 1991 р. відкрили свої двері для школярів такі гуртки як "Конструювання одягу", "Технічне конструювання" (керівник Ткачук О.Р.), Токарна обробка деревини" (керівник Карчевський І.Є. ), "Палітурна справа" (керівник Шнира Н.), "Програмування" (керівник Календрузь Л.М.), "Юні десантники" (керівник Тофанівський), "Шумовий оркестр" (керівник Міщенко Н.Є.).
З 1992 р. під керівництвом Бойко Т.М. розпочав свою роботу драматичний гурток.
У 1993 році гуртківці Будинку дитячої та юнацької творчості - учасники руху "Моя земля - земля моїх батьків (вивчають рідну мову, історію рідного краю, коріння свого роду, традиції, звичаї, обряди). Результатом цієї діяльності стало проведення свята "Рідна мова - пісня солов'їна".
В 1994 р. започаткували свою роботу гуртки "Чеканка" (керівник Карчевький І.Є.) та "Макраме" (керівник Маренич Л.І.). 1995 рік був знаменним не тільки для працівників та гуртківців Будинку, але й для всієї країни - це рік 50-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Результатом проведеної роботи роботи було проведення операції "Дарунок ветерану" свята для ветеранів "Спасибі вам, ветерани, за сонце і квіти", вечір-спогад із вдовами.
В 1996-97 роках працюють клуби за інтересами, "Королівська рада", "Феміда", родинний клуб "Надвечір'я. З 1998 року стають традиційними зустрічі із дітьми з обмеженими можливостями, дітьми-сиротами, які проходять під девізом "Повір у себе".
У 1999 році за активну участь у огляді "Таланти твої, Черкащино" переможці - танцювальний колектив - нагороджені поїздкою до м. Канева.
2000 рік ознаменувався для гуртківців відвідинами Президентської ялинки та м. Вінниці.
У 2001 році гуртківці були на батьківщині Т.Г,Шевченка.
У 2002-2004 роках виховна робота колективу Будинку творчості була спрямована відповідно до вимог на реалізацію Всеукраїнських програм "Моя земля - земля моїх батьків", "Сто чудес України" та "Краса і біль України".

У 2004-2005 навчальному році при БДЮТ працює 25 гуртків, 33 групи в яких навчаються приблизно 600 дітей. Розпочинають свою роботу гуртки на базі сільських шкіл (с. Орадівка, гурток "Сувенір" та фольклорно-етнографічний гурток "Мальва" - крівник Захарчук В.В.. та с. Мала Севастянівка, гурток "Конструювання одягу" - керівник Ткачук О.Р.).
Цього року розпочинають свою роботу нові гуртки: "Декоративний розпис", "Екос"("Екологічна стежина"), "Тік-Так" (керівник Терещук Л.М., "Ляльковий театр", "Шумовий оркестр" (керівник Клітна В.А.), "Основи журналістики", "Вишивка" (керівник Цимбалюк М.С.). Продовжують працювати гуртки: "Лісові Робінзони", "Захисники природи", "Конструювання одягу" ( керівник Ткачук О.Р.)
2005 рік - рік святкування 60-ї річниці з дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Виховна мета заходів - формування в гуртківців шанобливого ставлення до ветеранів ВВВ, їх подвигу.

20 квітня 2005 року згідно рішення Христинівької районної ради Черкаської області № 17 - 12.IV Будинок дитячої та юнацької творчості реорганізовано у Христинівський районний будинок дитячої та юнацької творчості Христинівської районної ради Черкаської області.

З 2005-2006 навчаьного року і по сьогодні керівником гуртка "Ляльковий театр" стає Погребняк Ж.В.. Колектив лялькового театру "Добрик" щороку отримує призові місця в обласному конкурсі-огляді "Грайлива веселка" 
У 2006 році члени районних літературних студій "Зернятко" та "Джерельце" (керівник Машківська Н.М.) представляли юні таланти Христинівщини на 10 Міжнародному фестивалі дитячої творчості "Чарівна книжка" у м. Дніпропетровську. Наші гуртківці достойно показали себе, занявши І місце (Васьковська А.) та ІІ місце (Косінова Н.)
З 2006 року туристсько-краєзнавчий напрям гурткової роботи очолює Ткачук С.В. Вихованці туристичних гуртків брали участь в районних та обласних змаганнях, були відзначенні грамотами та кубками за І-ІІ місця. З 2009 продовжила цю роботу Галаган О.А. 
У 2007 році була започатковані і стали традиційними проведенняу стінах Будинку творчості конкурси "Кращий гуртківець", "Кращий керівник гуртка", "Міс Осінь", "Королева закладу", "Джерело творчості", "Інтелектуальна гра "Найрозумніший" та творчі звіти колективів гуртків.
З 2007-2010 років на базах сільських шкіл розпочинають свою діяльність нові гуртки: "Пластилінова фантазія". "Бісероплетіння", "Українська ганчір'яна лялька" (керівник Безверня Т.В.) , "Оригамі" (керівник Погребняк Ж.В.), "Паперова пластика" (керівник Захарчук В.В.), "В'язання гачком", "Художня вишивка" (керівники Максимчук С.С., Заболотнюк В.М.).
З 2012 р. відкрив свої двері гурток "5 хвилин з мистецтвом" (зараз "Образотворче мистецтво"), який очолила Гевко Н.С.

В 2012 р. Ткачук О.Р. очолила гурток "Печворк", з 2013 року її роботу продовжила Заболотнюк В.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

БДЮТ - це безперервне свято творчості, тяжке і невимовно прекрасне.

О.А.Захаренко

        В майбутньому плануємо удосконалювати систему виховної роботи, впроваджувати нові технології організації виховного процесу, спрямованих на розвиток особистості дитини, виховання патріота України; сприяти збільшенню кількості гуртків, творчих об’єднань, клубів для дітей за основними напрямами (художньо-естетичний, гуманітарний, еколого-натуралістичний, науково-технічний, дослідницько-експериментальний, туристсько-краєзнавчий); сприяти оновленню та модернізації матеріально-технічного  забезпечення нашого закладу; стимулювати пошук нових, сучасних методик роботи з дітьми та створення належних умов для зайнятості гуртківців у вільний час.

     Щира подяка всім, хто присвятив своє життя і віддає серце найдорожчому – дітям. Невтомна і наполеглива праця нашого колективу по праву відзначається почесними нагородами – Грамотами та Подяками  від обласного, районного, міського освітянського керівництва.
    Вміння знаходити обдарованих дітей – талант, вміння їх вирощувати – мистецтво. Але найважливішим є любов до дітей. 
       Наш колектив не зупиняється на досягнутому, постійно прагне до самовдосконалення, а гуртківці постійно беруть участь і перемагають у конкурсах, змаганнях, фестивалях різного рівня, і їх імена по-праву заносяться до книги Пошани обдарованих дітей та молоді Христинівського району.
         Наш колектив усвідомлює, що життя – це плідна робота над досягненням мети, виконанням завдань та отриманням  результатів. Ми завжди в пошуках цікавого, нового для того щоб насолоджуватися дитячим життям повною мірою. Прислухаємося до свого серця, думаємо про тих, кого любимо понад усе на світі – це наші гуртківці. Адже ми є господарями і творцями своєї долі і  керувати власним життям дозволено і дано лише нам самим…
          БДЮТ - чудова квітка дитячої творчості, яка проросла та яскраво розквітла у Христинівському краї.

В 2013-2014 навчальному році розпочали роботу гуртки "Юні мікологи" (керівник Лановенко О.В.) та "Квілінг" (керівник Погребняк Ж.В.)

З 2023 року Безверхня Тетяна Володимирівна впровадила до освітнього процесу закладу новий профіль роботи з дітьми: гурток "Анімація".

bottom of page